LOKALIZACJA  • Położenie Bełchatowa względem innych miast i stolic europejskich

Bełchatów jest optymalnie zlokalizowany biorąc pod uwagę odległość od największych miast polskich oraz stolic krajów sąsiadujących.

 

  • Odległość od innych miast:
     
Warszawa 150 km Bratysława 530 km
Katowice 149 km Wiedeń 545 km
Kraków  219 km Praga 519 km
Wrocław 184 km Hamburg 778 km
Poznań 233 km Lwów 433 km
Gdańsk 380 km Wilno 635 km
Białystok 370 km Berlin 495 km


Dużym atutem lokalizacji miasta jest niewielka odległość od stolicy województwa Łodzi - 50 km (czas dojazdu ok. 1 godz.) i bardzo dobry dojazd drogą ekspresową S8 do Warszawy (czas dojazdu ok. 2 godziny).


  • Położenie Bełchatowa względem dróg międzynarodowych i krajowych

Bełchatów położony jest bezpośrednio przy drodze E 67 na odcinku pomiędzy Warszawą, a Wrocławiem.

Droga krajowa nr 8 to droga prowadząca przez Polskę od granicy z Czechami w Kudowie-Zdroju do granicy z Litwą w Budzisku. Stanowi polski odcinek międzynarodowej trasy E67, pośredniej północ-południe, łączącej Europę Środkową z Finlandią (Via Baltica).

 

Bełchatów ma też dobre połączenie z drogą krajową nr 1 (Gdańsk – Wiedeń) poprzez drogę E 67. Odległość z Bełchatowa do drogi krajowej nr 1 – 22 km. Dojazd do drogi krajowej nr 1 uwalnia dostęp do dwóch bardzo ważnych lotnisk międzynarodowych – w Warszawie i Katowicach. Dojazd na lotnisko w Warszawie nie powinno zająć więcej niż 2 godziny, na lotnisko w Pyrzowicach 1,5 godziny. Dostęp do drogi krajowej nr 1 to jednocześnie dostęp do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych.

 

 


 

Najbliższe połączenie ze stolicą województwa - Łodzią - stanowi droga wojewódzka nr 485.

  • Odległości od lotnisk i dojazd do nich


 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone - 2015